Gayrimenkul Sertifikası ilk kez Park Mavera 3 konut projesiyle uygulanacak

Gayrimenkul Sertifikası ilk kez Park Mavera 3 konut projesiyle uygulanacak
05 Mart 2017 - 22:10
Güncelleme: 08 Mart 2017 - 19:23

Gayrimenkul Sertifikası TOKİ'nin projeleri arasında yer alan ve Makro İnşaat tarafından hayata geçirilen Başakşehir Park Mavera 3 konut projesiyle yapılacak

Konut satışlarında Gayrimenkul Sertifikalı dönem resmen başlıyor. Türkiye genelinde uygulamaya konulacak olan Gayrimenkul Sertifikası için geri sayım başladı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanırken, uygulamanın gerçekleştirileceği ilk proje belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Mart 2017 - İstanbul

İnşaat ve konut sektörünün yakından takip ettiği ve çıkmasını beklediği Gayrimenkul Sertifikalı konut satış dönemi resmen başlıyor. Buna göre vatandaş ilk olarak uygulanacak uygulama sayesinde metrekare bazında konut satın alabilecek. Bunun karşılığında Gayrimenkul sertifikası alacak ve dilediği zaman sertifikasını satabilecek.

İnşaat sektörünü yakından ilgilendiren haberin ayrıntısına göre, TOKİ tarafından Makro Yapı projelerinden olan Park Mavera 3 Başakşehir konut projesinde ilk olarak uygulamaya geçirilecek olan Gayrimenkul Sertifikalı konut satışları için geri sayım başladı. Gerek yatırımcıya, gerek inşaat firmalarına büyük gelirler sağlayacak ve düşük metrekare satın almalar sağlayacak olan Gayrimenkul Sertifikası ile satışlara resmi olarak start veriliyor.

Konuya ilişkin resmi açıklama ise Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan ve Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan'ın ev sahipliğinde hafta arasında düzenlenecek olan toplantıyla duyurulacak. 

Yapılacak toplantı sonrasında resmen başlayacak olan metrekare bazında konut satışının önünü açacak olan Gayrimenkul Sertifikalı satışlarla İnşaat Sektöründe büyük bir hareketlilik getireceği öngörülüyor.

TOKİ Başkanı Turan konuya ilişkin açıklamasında, Gayrimenkul Sertifikası'nın sektöre hareketlilik getireceğini, bu uygulamanın, özellikle küçük yatırımcıların da önünü açacak. Sektöre yeni bir enstrüman katılacak. Gayrimenkul Sertifikası ile alakalı tüm ayrıntıları çarşamba günü Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve ilgili tüm tarafların katılacağı toplantıda açıklayacağız." ifadelerini kullandı.

Pak Mavera 2 projesi ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz

Bilgi Talep Formu

  • 0 Yorum